טוחני אשפה שאלות נפוצות

שיתוף

תוכן עניינים

לפני שאתם רוכשים טוחן אשפה שהולך לשדרג משמעותית את חווית המטבח שלכם, יש כמה דברים שאולי תרצו לדעת על טוחני אשפה ושימוש נכון בהם.

איך עובד טוחן אשפה?

טוחני אשפה לא משתמשים בלהבים כלשהם. במקום זאת, דיסקיות טחינה המורכבות על צלחת מסתובבת משתמשות בכוח הצנטריפוגלי כדי לדחוף בעוצמה את פסולת המזון כנגד טבעת הטחינה. הטבעת הזאת מרסקת את פסולת המזון לחלקיקים קטנטנים מאוד והופכת אותם לכמעט נוזליים.

מים זורמים שוטפים את החלקיקים דרך הטבעת אל מחוץ לטוחן ולתוך צינור הביוב שלך. משם פסולת המזון זורמת למפעל לטיהור שפכים או למערכת הספיגה שלך.

ניתן לומר שטוחני אשפה הם אלטרנטיבה מצוינת לסילוק אשפה בצורה ירוקה לעומת הדרך המסורתית כגון זריקה האשפה לפח אל המזבלות. לא רק שזה עוזר להפחית את פליטת גזי החממה, אפשר לומר שפסולת המזון ניתנת לעיבוד ולשימוש כאנרגיה מתחדשת.

כמה עולה להפעיל טוחן אשפה?

העלות להפעלת טוחן אשפה היא נמוכה יחסית. טוחני אשפה טוחנים במהירות וביעילות, אז הם משתמשים בפחות חשמל. הפעלת טוחן אשפה בעל מנוע 0.5 כוח סוס למשך חודש, שוות ערך לצריכת כוח של נורה בהספק 100 וואט אשר מופעלת במשך שעה שלמה. בנוסף לזה טוחני האשפה משתמשים במעט מאוד מים, היות ומהירות הטחינה מוריד את צריכת המים למינימום המוחלט – בממוצע רק עלייה של 0.4% של צריכת מים בשנה.

האם יש לי צורך בכיור מיוחד על מנת להתקין טוחן אשפה?

לא. טוחן אשפה סטנדרטי יתאים לכל כיור יחיד או כפול, נירוסטה, קרמי או חומר אחר. תקן 3.5 אינצ’ים (90mm) פתח כיור הוא אידיאלי והטוחן מגיע עם טבעת החזקה עבור גודל זה. עם זאת, ישנם אביזרים זמינים עבור רוב החורים הלא סטנדרטיים בכיורים.

שיפוץ המטבח הוא הזמן האידיאלי לחשוב על החשיבות של נוחות והיגיינה וכיצד לחסל את הבעיות של צבירת שאריות מזון.

כמה רועש טוחן אשפה יכול להיות?

למרבה הפלא, טוחני אשפה הם שקטים להפליא. הרבה יותר שקטים ממה שרבים מדמיינים.

מנועים מסוימים תוכננו בטכנלוגיות מיוחדות לשמירה על השקט.

האם טוחן האשפה בטוח לשימוש?

למרות מה שאנשים רבים חושבים, לטוחני אשפה אין להבים. מנגנון הטחינה בטוח להפליא.

איך לשמור על טוחן האשפה שלי?

טוחן האשפה תוכנן להיות ללא תחזוקה. הדרך הטובה ביותר לשמור אותו במצב טוב היא פשוט להשתמש בו באופן קבוע. השאירו אותו נקי עם זרם מתון של מים קרים לאחר השימוש בו.

באפשרותך להשתמש בסודה לשתיה כדי לרענן את טוחן האשפה, במיוחד אם טיפה שאריות מזון נשארו בתוכו. והנה עצה עבור רעננות נוספת לטוחן. יש לטחון לימון או פירות הדר לכמה שניות ללא מים. לעולם אל תשימו אקונומיקה או חומרים כימיים בטוחן האשפה.

מה ניתן לשים בטוחן האשפה?

רוב צורות פסולת המזון ניתן לשים בטוחן האשפה. עצמות דגים, עופות, בשר, שאריות דגים, ירקות, פירות, קליפות ביצה ועוד. מאכלים מאוד שעירים או סיביים במיוחד כגון סלרי יש להימנע. טוחני אשפה מיועדים לפסולת מזון בלבד ואין להכניס חומרים אחרים לתוך הטוחן.

קריאה נוספת